W dniach 26 i 28 lutego 2020 roku odbyło się w naszej bibliotece uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

    Zanim jednak dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie miały do wykonania kilka zadań. Odgadywały bajkowe zagadki i kodowały swoje odpowiedzi kolorowymi kubeczkami na macie do kodowania. Układały puzzle z postaciami z ulubionych bajek. Poznały różne formy książek dla dzieci. Wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Doroty Gellner. Dowiedziały się również jak należy dbać o książki i co książka mogłaby powiedzieć do swoich czytelników gdyby umiała mówić.

     Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki oraz chętnie odwiedzać bibliotekę.