W dniach 2.03, 13. 03, 20.03 2018 roku uczniowie klas pierwszych Ia, Ib i Ic zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W pierwszej części spotkania dzieci wysłuchały zagadek o książce i znanych bajkach, przygotowanych przez aktyw biblioteczny. Następnie rozwiązały krzyżówkę, układały puzzle, przebierały się za postacie z bajek. Uczestnicy spotkania pochwalili się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Wspólnie ułożyły życzenia jakie miałaby książka do czytelników gdyby umiała mówić.
I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem, zasadami wypożyczania, księgozbiorem dla najmłodszych oraz samodzielne wypożyczanie książek. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia, każde dziecko otrzymało zakładkę do książki.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.