Ewelina i Damian Osoba, nauczyciele z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu PROSZĄ O POMOC dla chorego bratanka i chrześniaka.

Alanek ma 19 miesięcy, jest bardzo pogodnym i radosnym chłopczykiem. Niestety zaraz po urodzeniu stwierdzono, że jego mały organizm produkuje zbyt małą ilość melaniny, by jego zakończenia nerwowe były zdrowe, a mięśnie rozrastały się. Chłopczyk ma niedowład kończyn dolnych oraz obniżone napięcie mięśniowe w całym ciele. Po długich, bolesnych i specjalistycznych badaniach rozpoznano u niego Chorobę Krabbego, zanik nerwu wzrokowego i słuchowego, a na niektóre z wyników badań Alanek wciąż czeka. Chłopiec codziennie bardzo ciężko pracuje, jeżdżąc z mamą na rehabilitację, dzięki czemu umie siadać, potrafi pełzać, lecz ma jeszcze problem z utrzymaniem równowagi. Korzysta także z pomocy psychologa, neurologopedy i wielu innych specjalistów.

Na całe leczenie, dzięki któremu Alan będzie mógł w miarę możliwości rozwijać się – na codzienną rehabilitację, wizyty u lekarzy i specjalistyczny sprzęt medyczny- potrzebne jest mnóstwo pieniędzy. Dla jego rodziców jest to kwota zbyt duża i nieosiągalna

W Zespole Szkół w Siedliszczu zorganizowana jest akcja zbierania plastikowych nakrętek z butelek. Przy każdym koszu na śmieci stoją kolorowe pudełka, do których należy wrzucać nakrętki. Każda nakrętka zbliża rodziców chłopca do postawienia go na nogi.

Co więcej, 20 stycznia 2018 r. od godz. 10:00, podczas zabawy choinkowej odbędzie się kiermasz ciast i loteria fantowa, a cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc chłopcu.

Alanek z rodzicami bardzo prosi o Państwa pomoc!

 

Pomóc Alankowi można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1170 pomoc dla Alana Maksymiuk”

 wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Alan:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1170 Help for Alan Maksymiuk”

 Aby przekazać 1% podatku dla Alanka:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243  oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać: “1170 pomoc dla Alana Maksymiuk”