Dnia 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Ten dzień jest skierowany do wszystkich czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie aby rozpocząć przygodę z książką. Czytanie na głos ma ogromne znaczenie. Wpływa ono min. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, wspomaga pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie własnej wartości.

    W naszej szkole to święto było okazją do zaprezentowania społeczności szkolnej bogactwa i różnorodności naszego bibliotecznego księgozbioru. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w obchody tego święta. W klasach uczniowie czytali fragmenty swoich ulubionych książek. W bibliotece i świetlicy przygotowano zajęcia czytelnicze. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swojej ulubionej postaci z książki. Uczestnicy zajęć wykazali się kreatywnością.  Były kostiumy, rekwizyty, ilustracje, zagadki.

  Impreza ta była dobrą okazją do promocji czytelnictwa, budowania więzi i wspólnego spędzania czasu.