Dnia 28 października 2021 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Charytatywny „Dzień Piżamy” organizowany przez fundację GDY LICZY SIĘ CZAS.

Dlaczego piżama? – ponieważ to standardowe ubranie dzieci chorych onkologicznie, to właśnie im chcieliśmy pomóc między innymi organizując zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Wpłać 5-ka dla dzieciaka”.

Cała akcja miała na celu zwrócenie uwagi na zdrowie i empatię, zachęcenie dzieci do ruchu, dbania o zdrową dietę czy dobre relacje z rówieśnikami.

Tego dnia uczniowie zaangażowali się w szereg działań- uczniowie klas I-III dzień rozpoczęli od porannej gimnastyki, jak również wykonywali rysunki mające na celu wywołać uśmiech u chorych dzieci. Uczennice klasy 7b i 8c zaangażowały się w czytanie bajek terapeutycznych młodszym dzieciom z klas I i II, a cała szkoła podstawowa chętnie włączyła się w zbiórkę pieniędzy do puszki, z której uzbieraliśmy 1950zł. Cała kwota została wpłacona na konto fundacji i będzie przeznaczona na zakup pomp na oddziały onkologii (tym razem na oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii USzD w Lublinie) i rehabilitację dzieci. Dziękujemy WAM za zaangażowanie i za to, że nie pozostajecie obojętni- opiekunowie SU.