Od 21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Tydzień z Patronem. Świętowanie rozpoczęliśmy od wizyty w bibliotece szkolnej, gdzie pani Dorotka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom życiorys i twórczość H. Sienkiewicza. W holu naszego przedszkola powstał kącik zawierający informacje i ciekawostki o znakomitym pisarzu. Wszystkie panie codziennie czytały dzieciom wybrane fragmenty z powieści „W pustyni i w puszczy”, gdzie w ciekawy sposób najmłodsi wykonywali prace plastyczne min; Śladami Stasia i Nel, czy portret H. Sienkiewicza. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Laurka dla Patrona- H. Sienkiewicza”. Wszystkie prace konkursowe zostały nagrodzone, zwycięscy otrzymali dyplomy i nagrody. Oczywiście z „Patronem może być wesoło”- panie z najmłodszych grup zorganizowały bardzo ciekawe zabawy ruchowe, a największą popularnością cieszyła się foto-budka „W afrykańskich klimatach” – było bardzo zabawnie i wesoło. A oto krótka fotorelacja.