W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, Dzień Patrona obchodzono w naszej szkole trochę inaczej niż co roku- zorganizowano bowiem Tydzień Patrona online. Każda z klas IV-VIII była „specjalistą” w innej dziedzinie, tj. uczniowie odpowiadali za znajomość i przedstawienie tylko jednego
wybranego dzieła Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie wzięli udział w konkursie na temat życia i twórczości pisarza. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje Martyna Domańska z klasy VII„c”, która najszybciej rozwiązała test i nie popełniła ani jednego błędu. Gratulujemy.

Kolejna konkurencja, w której klasy rywalizowały między sobą, to czytanie fragmentu książki. Jury miało ogromny problem z wyborem tego najładniejszego, ponieważ nasi uczniowie pokazali, że potrafią naprawdę pięknie czytać. Największe wrażenie na wszystkich zrobił jednak filmik
przygotowany przez ucznia klasy VI „b” Jakuba Humieniuka, który zadbał dodatkowo o efekty dźwiękowe i odpowiednią dekorację.

Następna kategoria, która mobilizowała do pracy naszych artystów, to przygotowanie plakatu lub gazetki na temat tego jednego wybranego dzieła. Jury postanowiło wyróżnić następujących uczniów:

  • z klasy V: Maję Jędruszak i Dawida Cymera, którzy przygotowali plakaty na temat „Sądu Ozyrysa” -klasę VI „b” za prace o „Latarniku”
  • z klasy VI c: Nikolę Marek, Michała Lewickiego, Oliwię Lewicką za „Szkice węglem”
  • z klasy IV c Jakuba Pałkę za „Legendę żeglarską”

Uczniowie klas I-III również wzięli udział w obchodach Dnia Patrona, ale ich zadaniem było przebrać się za wybranego bohatera książek Henryka Sienkiewicza oraz wymyślić nazwę, związaną z pisarzem, oczywiście, dla drzewa, które zostanie zasadzone koło szkoły, ale jak już wszyscy wrócimy
do nauki stacjonarnej. Nazwy tej na razie nie zdradzimy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Prace wyróżnione w konkursie plastycznym: Latarnik, Szkice węglem, Sąd Ozyrysa, Legenda żeglarska, Sąd Ozyrysa