Noemi Michalska

została laureatką konkursu edukacyjnego „Pokoloruj swój Świat” adresowanego do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego, a zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie – Departament Rolnictwa i Środowiska przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

18 października 2018 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym miała miejsce Uroczysta Gala Wręczenia Nagród Laureatom. Na konkurs wpłynęły 574 prace. Nagrodzono 26 prac w dwóch kategoriach wiekowych.

Noemi otrzymała wyróżnienie w kategorii klas V – VIII.

Podczas uroczystej gali finałowej nagrody wręczyli laureatom:

Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – Krzysztof  Grabczuk
 Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska
– Sławomir Struski.

„Serdecznie gratuluję pomysłów, inspiracji, a przede wszystkim talentów plastycznych. Cieszę się, że dzieci i młodzież mają świadomość konieczności ochrony środowiska naturalnego oraz pomysły, jak tę ideę realizować” –  Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Podczas gali nasi uczniowie gościnnie przedstawili autorski ” Pokaz Mody Ekologicznej „Świat, Światło, Mrok”, entuzjastycznie przyjęty przez widzów. W pokazie wzięli udział: Noemi Michalska, Jagoda Jaremek, Paulina Grzeszczuk, Amelia Sadowska, Milena Mazurek, Joanna Grzesiuk, Anna Komada, Aleksandra Rusin, Dawid Kazalski.

Pokaz powstał pod kierunkiem nauczycielek: Anety Banaszak i  Renaty Boguszewskiej.Nasza ekipa, po uroczystej gali, miała możliwość zwiedzić i poznać istotne lubelskie atrakcje: ultra nowoczesne Centrum Spotkania Kultur oraz pięknie odtworzony w stylu międzywojnia Ogród Saski (w pogodnej jesiennej odsłonie).