Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia uczniowie naszej szkoły, pod opieką pań Joanny Żołnacz, Anny Kani oraz Jolanty Jędruszak, przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem. W widowisku wzięli udział uczniowie klas 7 „a”, 8 „c” i „d” oraz szkolny zespół wokalny.

            Młodzi artyści pokazali nam, w jaki sposób odbierana i rozumiana jest niepodległość przez różne pokolenia. Emilia Siedlecka, która grała rolę babci, wyjaśniła wnukom (Szymonowi Popławskiemu i Wiktorii Żelechowskiej) jak ważne są wspomnienia, upamiętniające ten ciężki dla naszej ojczyzny czas.  Walka z zaborcami, wojny, utrata bliskich, odbudowa państwa, patriotyzm to tylko niewielka część historii, o ktorej każdy Polak musi pamiętać.

Pięknym dodatkiem do opowiadanych wydarzeń były piosenki „Myślimy o Polsce”, „Uwierz, Polsko”, które wykonał zespół wokalny. Nieodłącznym elementem wystąpienia było także odśpiewanie hymnu oraz „Roty”.