W tym przypadku jeden z ciekawszych kanałów to ten prowadzony przez Paulinę Mikułę. Kanał ten, to nie tylko seria odcinków o języku polskim, ale również wywiady, m.in. z Dawidem Podsiadło. Mikuła przekazuje odbiorcy treści w wesoły sposób, a na końcu zawsze opowiada suchar językowy. Być może nie wszystkim “Mówiąc inaczej” przypadnie do gustu, ale warto włączyć chociaż jeden odcinek. Być może poczujecie się miło zaskoczeni i właśnie ta językowa tematyka wyda się Wam interesująca.

    Dla kogo jest ten kanał? Miłośnicy języka polskiego i ci, którzy chcą wzbogacać swoją wiedzę o nim na pewno znajdą na kanale coś dla siebie. Poszczególne odcinki są również skierowane do młodzieży w wieku szkolnym i ich rodziców.

www://socialpress.pl/2019/12/10-wartosciowych-kanalow-na-youtube

   Książki, książki, książki – jak je polubić? Myśląc Inaczej, odc. 2

Słowa, których zapis może zdenerwować. Mówiąc Inaczej, odc. 130

Powiedzenia, przez które można się skompromitować. Mówiąc Inaczej, odc. 101

Ciekawostki językowe, dzięki którym można zabłysnąć w towarzystwie. Mówiąc Inaczej, odc. 107

Jak to się czyta?! Czyli kłopotliwe nazwy marek. Mówiąc Inaczej, odc. 86