Dnia 3 stycznia 2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnym treningu piłkarskim prowadzonym przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Uczestnicy jednostki treningowej poznali sposoby kreatywnego rozwiązywania trudnych zadań podczas gry w piłkę nożną. Udział w zajęciach wzięli uczniowie klas 5-6 SP. Po treningu odbyła się gra selekcyjna dla zawodników trenujących na co dzień w UKS „Orlik” Siedliszcze z klas 3-4 SP. T Trenerami prowadzącymi zajęcia byli Modest Boguszewski i Szymon Gieroba.

            Trening praktyczny poprzedziły godzinne zajęcia teoretyczne, w których mogli wziąć udział również nauczyciele uczący w naszej szkoły. Tematyką szkolenia była „Kreatywność w piłce nożnej”. Po części teoretycznej odbył się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli wymienić się spostrzeżeniami.

            Ponadto szkoleniowcy otrzymali szereg darmowych materiałów traktujących o współczesnym szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Dziękujemy za wybranie naszej szkoły do przeprowadzenia szkolenia, w szczególności Trenerowi Modestowi i Trenerowi Szymonowi.