W lutym 2018r. w naszym przedszkolu odbył się turnieju o tytuł mistrza gry w warcaby. Dlaczego warcaby? To gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką. Przez tydzień zawodnicy rozgrywali mecz za meczem. Dzieci bawiły się bardzo dobrze, chociaż były momenty silniejszych stresów.
Gry finałowe wyłoniły następujących zwycięzców: Szymon Hołub, Bartosz Oleszczuk, Marcin Żołnacz, Michał Dziewulski, Jaś Bedliński, Anna Kocot. I miejsce i zarazem tytuł Mistrza Przedszkolnego Turnieju gry w warcaby otrzymał: Szymon Hołub. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.