Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Gry w Warcaby

W dniu 28 kwietnia 2022r w naszej szkole odbył się po raz kolejny konkurs gry w warcaby dla uczniów klas I-III pod hasłem  „Mistrz gry  w warcaby”. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów wybranych przez wychowawcę.

Warcaby to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi, współzawodnictwa, nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw.

Opiekunami konkursu były  panie Danuta  Lackowska i Grażyna Wojtkiewicz, które czuwały nad właściwym przebiegiem rozgrywek.

Konkurs miał na celu przede wszystkim wyłonienie mistrza gry w warcaby na poziomie klasy I, na poziomie klasy II i na poziomie klasy III, miłe spędzanie czasu wolnego oraz kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami poprzez zabawę. Uczniowie rozwijali umiejętnością przestrzegania zasad i radzenia sobie z wygraną i porażką. Przed przystąpieniem do gry uczniowie zostali zapoznani z zasadami konkursu. Pomimo współzawodnictwa i narastających emocji, które niewątpliwie towarzyszyły zawodnikom, rozgrywki przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze.

 Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Mistrzem gry w warcaby na poziomie klas I została Nela Marcinek z klasy I C.

Mistrzem gry w warcaby na poziomie klas II został Kuba Terlecki z klasy II C.

Mistrzem gry w warcaby na poziomie klas III został Oliwier Karwat z klasy III B.

Uczniowie, którzy zdobyli tytuł mistrza otrzymali drobne upominki , a wszyscy uczestnicy dyplomy i słodycze.

Gratulujemy!!! Do zobaczenia za rok!

Opracowała: Grażyna Wojtkiewicz