Uczniowie występujący w konkursie

24 kwietnia 2023 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Spring Poem Contest”. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, a zorganizowany przez p. Ewelinę Osobę i p. Monikę Gałkę.

Chęć udziału w konkursie wyraziło 6 szkół z powiatu chełmskiego. W konkursie wzięły udział: Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Wólce Kańskiej, Szkoła Podstawowa w Święcicy, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dorohuczy, Zespół Szkół w Sawinie oraz Zespół Szkół im. 7 Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie.

Komisja konkursowa (w składzie: p. Patrycja Ważny- nauczyciel j. angielskiego – przewodnicząca, p. Aneta Niewiadomska- instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Siedliszczu, p. Ewa Walczuk- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy) oceniała dobór utworu, interpretację tekstu, poprawność wymowy i akcentu oraz ogólne wrażenie artystyczne uczestników konkursu.

Nasi mali recytatorzy dostarczyli wielu wrażeń zebranej publiczności. Poziom recytacji był bardzo wyrównany, a komisja musiała zmierzyć się z niełatwym zadaniem wskazania laureatów. Wszystkie dzieci wykazały się nie tylko umiejętnościami językowymi, ale także świetnie radziły sobie z deklamowaniem wierszy i prezentowaniem się na scenie.

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce– Nina Masiakiewicz z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu (przygotowana przez p. Ewelinę Osobę)

II miejsce– Zofia Mazurek z Zespołu Szkół w Sawinie (przygotowana przez p. Joannę Skorupę)

III miejsce– Weronka Krasowska ze Szkoły Podstawowej w Dorohuczy (przygotowana przez p. Agnieszkę Wenek)

Wyróżnienie: Hanna Droń ze Szkoły Podstawowej w Święcicy (przygotowana przez p. Justynę Mazurek)

Wyróżnienie: Julia Śliwińska z Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu (przygotowana przez p. Ewelinę Osobę).

Nagrody zwycięzcom wręczył zastępca Burmistrza Siedliszcza, p. Grzegorz Jędruszak oraz wicedyrektor Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu p. Małgorzata Lekan- Poliszuk.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

CONGRATULATIONS!!!