W dniu 20 października 2017 r 34 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, wyjechało na mecz piłki nożnej dziewcząt U15 z drużyną z Białorusi. Przed meczem nastąpiła prezentacja obu drużyn, odśpiewano również hymny Polski i Białorusi. Dla niektórych było to wielkie przeżycie i duża satysfakcja usłyszeć na stadionie Mazurka Dąbrowskiego, który wzbudził wiele emocji u dzieci.
Zdecydowanymi faworytkami piątkowego starcia były Polki, będące znacznie wyżej sklasyfikowane od rywale w europejskim rankingu. I to się potwierdziło na boisku. Polska reprezentacja U 15 wygrała w meczu towarzyskim z Białorusią 8:0.
Gratulujemy dziewczynom i mamy nadzieję, że być może kiedyś znajdzie się w naszej szkole uczennica, która zagra w kadrze.