Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniej-sze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj (29 listopada 2018), podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.
Malinki pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do przygotowania owoców, później już po-zostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja wspólnie z opiekunem zachęciła dzieci do sporego wypicia soku. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez cukru i konserwantów.
Nic nie zastąpi dawki witamin jak owoce i warzywa, w dodatku zrobione własnoręcznie…
Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!