Grupowe zdjęcie uczniów pod uczelnią UMCS w Lublinie

Dnia 30 września uczniowie klas VIII i VII wzięli udział w pokazach chemicznych w Instytucie Chemii UMCS w Lublinie. Czekały na nich wspaniałe doznania wizualne i akustyczne. Można było zobaczyć jak z prostych substancji chemicznych uzyskać efekty w postaci kolorowych roztworów, wijących się ,, węży”, brzęczących komarów, odgłosów odrzutowca, imitacji lampy Alladyna. Jednym słowem działy się rzeczy z pogranicza magii.                                                                                                

Będąc w Lublinie nie omieszkaliśmy pospacerować po miasteczku akademickim. W jego obrębie znajdują się nie tylko budynki naukowo – dydaktyczne, lecz miejsca o innej funkcjonalności, co zapewnia studentom rozwój na wielu płaszczyznach i odpowiada na ich na ich potrzeby związane z kształceniem, indywidualnymi zainteresowaniami a także życiem codziennym.

Któż wie, może wizyta na uczelni zachęci naszych uczniów, by swoją dalszą edukację zwrócili w jej kierunku