Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Nasze działania wspierane są przez zaproszonych do przedszkola gości w przedszkolnego projektu „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”
Czytanie książek, bajek jest wspaniałą przygodą! Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Siedliszczu  o bajkach wiedzą bardzo dużo. Z bohaterami książek spotykają się codziennie podczas odpoczynku, codziennej relaksacji, odwiedzamy bibliotekę. Przedszkolaki biorą udział w akcji „Książka (dla) Przedszkolaka” promującym czytelnictwo wśród najmłodszych. W ramach tego projektu dzieci zapoznały się z bohaterami wielu bajek czytanych przez wychowawczynie oraz zaproszonych gości. 13 listopada 2017r. gościliśmy mamę Natalki, która przeczytała dzieciom opowieść Carla Collodiego, pt. Pinokio.  Będziemy nadal promować wśród dzieci ideę czytania. Jest to bardzo przyjemna i atrakcyjna forma zajęć dla najmłodszych.