W dniu 31 marca w Szkole Podstawowej im H. Sienkiewicza w Siedliszczu odbył się konkurs ekologiczno-przyrodniczy pt. ” Przyrodo moja” dla klas I – III . Klasy pierwsze przygotowały prace plastyczme o w/w tematyce . Klasy drugie wykonały prace konkursowe z materiałów wtórnych tj. papieru , tektury, opakowań plastikowych. Klasy trzecie przystąpiły do konkursowej recytacji wierszy o tematyce przyrodniczo – ekologicznej.

W kategorii klas pierwszych za prace plastyczne kolejne miejsca zajęli :

I miejsce  Paulina Wicińska, Dawid Miszczuk.

II miejsce Michał Cejman , Martyna Andrzejewski.

III miejsce Piotr Piela, Dawid Cymer

Wyróżnienia : Maja Jędruszak, Tobiasz Dudzicz, Antek Poliszuk  Kinga Denis.

W kategorii klas drugich za prace techniczne laureatami zostali :

I miejsce Szymon Mazurek IIC , Julia Bobrowska II B.

II miejsce Bartek Bucior IIC, Martyna Grzesiuk II A.

III miejsce Szymon Pogrebniak IIC, Daria Pel II B.

Wyróżnienia: Bartek Baranowski IIA , Julia Czmuda IIA, Izabela Kruczyńska IIA, Mikołaj Wojewódzki IIC, Julia Dawidziuk II B, Oliwia Lewicka IIC, Michał Lewicki IIC, Aleksanrda Żołnacz IIC, Maciej Przebiorowski IIC, praca zbiorowa IIA.

W kategorii klas trzecich w konkursowej recytacji zwyciężyły:

I miejsce Martyna Domańska III D

II miejsce Magdalena Łukaszuk III B

III miejsce Ilona Wrońska III E

Wyróżnienia Emilia Gawron III E, Aleksandra Wójcik III C, Marita Wojcieszek III D

Prace konkursowe były wyeksponowane w postaci wystawy na korytarzu szkolnym. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Prace konkursowe oraz recytację oceniało profesjonalne i niezależne jury w składzie : Renata Boguszewska , Dorota Gołębiowska, Agata Szajc, Moniga Gałka. Konkurs przygotowały nauczycielki : Danuta Lackowska i Hanna Michalak.