Dnia 28 września 2017 r. uczniowie kl. IIa wraz z panią Ewą Konik i panią Iloną Dudek uczestniczyli w projekcie Katedry Slawistyki PWSZ w Chemie pt.  „Nie tylko MATRIOSZKA – в мире русских сувениров…”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów językiem i kulturą rosyjską, zapoznanie z symbolami Rosji, a szczególnie z rosyjskim rzemiosłem artystycznym. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną na temat wybranego rosyjskiego rzemiosła artystycznego, obejrzeli wystawę tematyczną pt. „Pamiątki z Rosji”, następnie wzięli udział w konkursie wiedzy o Rosji oraz konkursie plastycznym. Wśród laureatów znalazła się Jowita Goździuk, która zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym. Kierownikiem projektu była pani Ewelina Śmigielska, współorganizatorami – studencii II roku filologii słowiańskiej.