Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pastuszkowie, Trzej Królowie, nie zabrakło też złego króla Heroda oraz diabłów i śmierci. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

            Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Piękny śpiew kolęd  uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy artystyczna część dobiegła końca wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania ze strony ich starszych kolegów za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy.

            Po zakończonym spektaklu głos zabrała dyrektor szkoły p. Aneta Dudek, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

            Przedstawienie odbyło się 21 grudnia 2017 roku, a w aktorów wcielili się uczniowie klasy IIIb i IIIc pod kierunkiem p. J. Sowy, p. R. Krysy i p. J. Gregier.