W dniach od 20 do 21 lutego 2023 r. dla uczniów klas pierwszych odbyła się Impreza Biblioteczna – Pasowanie na czytelnika . Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, systematycznego  wypożyczania książek,  doskonalenia umiejętności czytania.

      W pierwszej części uroczystości bibliotekarka omówiła regulamin wypożyczalni i czytelni, zasady postępowania z książkami. Dzieci dowiedziały się również dlaczego warto czytać książki. Poznały cytaty o książkach i czytelnictwie wielkich tego świata. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek, rebusów, krzyżówek związanych z książką, biblioteką i znanymi bajkami. Po takim wprowadzeniu uroczyście i poważnie przyrzekały, że będą kochać i szanować książki oraz korzystać z ich rad i mądrości. Po ślubowaniu każde z dzieci wypożyczyło sobie książkę do domu.  Ponadto każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał  książkę pt. ,, Pierwsze abecadło’’. Tą literaturę  nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

       Spotkanie odbyło się  w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję , że biblioteka będzie kojarzyła się pierwszoklasistom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Życzymy im by stale rozwijali swoją pasję czytelniczą.