Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii.
W dniu 27.03.2019r o godzinie 8.00 uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w III Turnieju Warcabowym. Do turnieju przystąpiło po dwóch uczniów z każdej klasy. Uczniowie przed rozgrywkami ćwiczyli ze swoimi kolegami i koleżankami w szkole, jak również w domu. Rozgrywki odbywały się między wszystkimi uczestnikami. Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, koledzy kibicowali, wszyscy byli skupieni na rozgrywkach. Pomysł turnieju podobał się zarówno uczestnikom, jak i kibicującym. Wielu uczniów już zgłosiło chęć udziału w kolejnym takim przedsięwzięciu. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy potęgi umysłu.
Laureaci turnieju:

I miejsce – Gabriel Mróz z klasy III a

II miejsce – Sebastian Warzechowski z klasy I c

III miejsce – Olaf Korzeniowski z klasy II c

Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Opiekunami konkursu były panie: Grażyna Wojtkiewicz i Joanna Gregier

Opracowała: Grażyna Wojtkiewicz