Szczególny dzień 6 grudnia to czas, kiedy dzieci oczekują przyjścia św. Mikołaja, który ma ich obdarować wymarzonymi prezentami- jeżeli oczywiście przez cały rok były grzeczne. Prezenty dla dzieci zwykle pochodzą od rodziców, którzy „przechwytują” list napisany do hojnego świętego. Problem pojawia się w przypadku dzieci z domu dziecka- fundusze w takich placówkach niestety nie zawsze pozwalają na obdarowanie podopiecznych wymarzonymi przedmiotami. Stąd właśnie pomysł, aby każdy mógł stać się Świętym Mikołajem. Nasze przedszkole postanowiło na chwilę zamienić się w Świętego Mikołaja i przekazać dzieciom z Domu Dziecka w Krasnymstawie paczki w postaci zebranych książek w ramach ogłoszonej akcji „100 książek na stulecie Niepodległości”. Do naszej akcji włączyło się Przedszkole Samorządowe z Cycowa, gdzie wspólnie udało nam się zebrać nie tylko sto, ale dużo więcej książek. Radość z prezentów była ogromna, miło było nam patrzeć na te uśmiechnięte i szczęśliwe buzie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki książek.