W świątecznej atmosferze zbliżających się świat Bożego Narodzenia 20 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Siedliszczu odbył się I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.  Młodzi artyści w różnym wieku od 3 do 16 lat,  mieli możliwość promowania swoich talentów na wielkiej scenie naszej szkoły w obecności kolegów, koleżanek, nauczycieli, rodziców, a także mieszkańców naszego miasta i gminy. W konkursie wzięło udział 150 wykonawców i około 70 uczniów występujących gościnnie w przerwach między poszczególnymi kategoriami wiekowymi. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Aneta Dudek, Jolanta Jędraszak, Bożena Stebnicka oraz Małgorzata Stepczuk. Uczestnicy występowali w następujących kategoriach wiekowych:

3-6 latki

I miejsce- grupa wokalna Malinki – opiekun Wioletta Drzazga

II miejsce – grupa wokalna 0b – opiekun Beata Gałka

III  miejsce- grupa wokalna 0a – Anna Toporowska

klasy I-III

I miejsce-  klasa Ia ,,Gore gwiazda”- opiekun Anna Gołębiowska

II miejsce- klasa Ic ,,Hola, hola pasterze z pola”- opiekun Renata Krysa

III  miejsce- klasa IIc ,,Owieczki, cieszycie się”- opiekun Bożena Stebnicka

klasy IV-VI

I miejsce- klasa VIb  ,,Złota gwiazdka”- opiekun Jolanta Jędruszak

II miejsce- klasa Vc ,,Świeć gwiazdeczko” -opiekun Joanna Żołnacz

III  miejsce- klasa Va ,,Lulajże Jezuniu”- opiekun Ireneusz Boguszewski

klasy VII, VIII oraz III Gimnazjum

I miejsce- klasa VIIa  ,,Cicho, cicho pastuszkowie”- opiekun Anna Kania

II miejsce- klasa IIIa  gim. ,,Kołysanka dla Jezusa” -opiekun Ewa Konik

III  miejsce- klasa VIIIb ,,Od serca do ucha”- opiekun Urszula Dziedzic

      Wszyscy uczestnicy konkursu dzięki Radzie Rodziców oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Siedliszczu otrzymali słodkie niespodzianki, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych statuetki oraz dyplomy i wyróżnienia. Nad przygotowaniem i przebiegiem  konkursu czuwały Panie: Jolanta Jędruszak, Bożena Stebnicka, Anna Szelest, Grażyna Wojtkiewicz oraz Agata Żukowska. Niezmiernie wielką rolę w przebiegu konkursu od strony nagłośnienia i prawidłowości działania sprzętu  odegrali nasi uczniowie: Dawid Kazalski, Bartłomiej Zuzaniuk oraz Bartosz Szemro. Wydarzenie to sprawiło, że w naszej szkole przez cały dzień rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, dzięki czemu poczuliśmy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję , że I Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek  na dobre wpisze się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszej szkoły.