15 i 16 lutego uczniowie naszej szkoły, a jednocześnie najmłodsi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik”  z roczników 2012-2013, rozgrywali dwudniowy turniej piłki nożnej, który odbył się w Chełmie.

Udział w zawodach wzięło 6 zespołów z  Okręgu Chełmskiego m.in.: UKS Jedynka Krasnystaw, Piłkarskie Przedszkole Legia Warszawa, po dwa zespoły UKS Niedźwiadek Chełm i BKS Lublin oraz 3 zespoły z Ukrainy: FC Kowel – Wołyń, DYSH ZMINA Bila Tserkva i FK Wołyń – Łuck.

            Ceremonia otwarcia rozpoczęła się przemarszem wszystkich zawodników z flagami Polski i Ukrainy, następnie został odśpiewany hymn obydwu krajów. Młodzi uczestnicy turnieju z dumą śpiewali Mazurka Dąbrowskiego. 

Turniej był rozgrywany systemem dwóch grup eliminacyjnych i dwoma finałami A i B, a poziom zawodów był na niezwykle wysokim poziomie. Rywalizację grupową zakończyliśmy na 4 miejscu. W finale B nasi uczniowie z czterech meczy 2 wygrali, 1 zremisowali i 1 przegrali, co w rezultacie pozwoliło nam zakończyć zawody na 3 miejscu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Ponadto, nagrodą indywidualną został wyróżniony strzelec największej ilości bramek w zespole Marcel Chociej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałego występu, osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy organizatorom za to, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałym przedsięwzięciu sportowym.

Skład naszej reprezentacji: Kuba Terlecki, Dawid Szulc, Jakub Zuzaniuk, Filip Szczepański, Bartłomiej Przebiorowski, Filip Sadowski, Kacper Miszczuk, Hubert Łabędź, Bartłomiej Zielonka, Oskar Kłos, Marcel Chociej.

Trenerzy: Sylwia Żołnacz, Damian Osoba.