Przedszkolaki przy radiowozie

W poniedziałek 27 marca przedszkolaki z grupy „Biedronki” odwiedziły Posterunek Policji w Siedliszczu.

Dzieci chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie dzielnicowy asp.sztab. Pan Marek z posterunku udzielił milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań podczas wspólnego spaceru. Policjant podkreślił, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Ponadto policjanci pokazali sprzęt jaki mogą wykorzystywać w czasie swoich interwencji m.in. tonfę ,kajdanki oraz paralizator.

Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.