9 marca 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet.  Przedstawienie przygotowali chłopcy z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz z kl. II i III gimnazjum.                       W części artystycznej „nasi panowie” przebrali się za kobiety żyjące w różnych epokach historycznych, a także zainscenizowali krótką scenkę rodzajową, w której wystąpiło współczesne małżeństwo. Trzeba tu wspomnieć o tym, że rolę żony wspaniale odegrała Julia Łukaszuk. Inscenizację uświetniły też występy szkolnego zespołu wokalnego dziewcząt pod kierunkiem pani Jolanty Jędruszak.  Uczestnicy akademii zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Wszystkim Paniom i Dziewczętom w Dniu Ich Święta życzymy, aby odnalazły: w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich  osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.