Nauczycielem jest ten, kto potrafi z trudnych rzeczy uczynić łatwe.
Ralph Waldo Emerson

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto wszystkich pracowników oświaty.
W związku z tym nasi uczniowie, pod opieką pań Magdaleny Hołub, Małgorzaty Poturzyńskiej, Agaty Żukowskiej, Joanny Żołnacz, Jolanty Jędruszak oraz Anny Kani, przygotowali akademię, podczas której z lekkim przymrużeniem oka pokazano pracę nauczyciela.

Jednej z uczennic, która marzyła o zawodzie modelki lub aktorki, przyśnił się nie sen, a koszmarJ. Dziewczyna obudziła się i była zmuszona pójść poprowadzić lekcję. Nad jej poczynaniami czuwał duch niczym z powieści Dickensa. Uczniowie z koszmarnej klasy to zbiór indywidualności. Salwy śmiechu odbiorców wskazywały na to, że każdy pedagog odnalazł w oglądanej scence typy uczniów, z jakimi na co dzień ma do czynienia. Końcowe zdanie wypowiedziane przez wybudzoną z koszmaru dziewczynę najlepiej podsumowało pracę nauczyciela: „ Kochani nauczyciele, jak ja Wam współczuję!”

Inscenizacja uświetniła również obchody gminnego Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Siedliszczu.