https://www.google.pl/search?q=prezent+dla+cebulki&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi9-8u-luvYAhUKZVAKHTtjDL0Q_AUICigB&biw=1280&bih=871#imgrc=Xti92aOahj_HpM:
Wzruszająca opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia, ale też o każdej innej porze roku!
Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?
http://www.zakamarki.pl/index.php/prezent-dla-cebulki.html
Uwielbiam Mikołaja, ale… Cebulka całkowicie podbił me serce! To wyjątkowo ciepłe (także w warstwie graficznej) i wartościowe opowiadanie. I choć jego główny bohater może nam się wydać niepokorny, pomyślmy przez chwilę jak my sami zachowalibyśmy się w jego sytuacji. Czy nie tęsknilibyśmy za ojcem? Czy nie potrzebowalibyśmy go? Autorka w sposób niezwykle realistyczny oddaje uczucia i emocje dziecka, przez co otwiera nie tylko dziecięce, ale i dorosłe serca. Uwrażliwia. Nie uczy litości, ale poszanowania, tolerancji, wyrozumiałości. Uczy bycia człowiekiem, a przecież Święta są właśnie od tego, by nie zapominać o własnym człowieczeństwie, by nie oddawać się pogoni za prezentami, ale dzielić uczucia. Czego Wam i sobie także życzę!
https://czytajki.blogspot.com/2014/12/prezent-dla-cebulki-frida-nilsson.html