Pod adresem FantastykaPolska.pl znajdziemy kilkaset opowiadań, noweli i powieści z gatunków science fiction, fantasy  autorstwa polskich prozaików współczesnych. Większość była publikowana na łamach czasopism.

Zapraszam w przyszłość

  Witajcie na wyjątkowej stronie poświęconej nowemu obliczu polskiej fantastyki.

 Chcę zaproponować wam przygodę z e-książką, która na świecie jest niezwykle popularna, a u nas wciąż jakoś nie może rozwinąć skrzydeł. Mam jednak nadzieję, że ta sytuacja ulegnie zmianie – i to szybciej, niż myślimy. Dlatego postanowiłem stworzyć portal, z którego każdy posiadacz czytnika, tabletu czy komputera będzie mógł ściągnąć legalne pliki z tekstami znanych autorów. Tak, to nie przejęzyczenie. Ta strona jest wyjątkowa między innymi dlatego, że znajdziecie na niej wyłącznie teksty zawodowców. Opowiadania i powieści, które ukazały się drukiem na łamach istniejących w ostatnich latach czasopism albo w książkach znanych wydawnictw. Żadnej grafomanii, wyłącznie dobrą literaturę. Utwory, które mają zachęcić czytelników do sięgnięcia po kolejne e-teksty prezentowanych autorów.

   Zapraszam zatem do lektury prezentowanych tutaj tekstów. Wystarczy się zarejestrować – bez żadnych zobowiązań i bez konieczności zgadzania się na przetwarzanie danych osobowych. Niemal trzysta e-booków czeka na was, ale z każdym miesiącem zasoby tego portalu będą się systematycznie powiększać.

Robert J. Szmidt

http://www.bazaebokow.robertjszmidt.pl/