Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Jest to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych. To wspaniała okazja, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.

W naszej szkole uczniowie aktywnie włączyli się do obchodów tego święta. Swoją wiedzę z zakresu ekologi w konkursie sprawdzili uczniowie kl.4-8. W kat.kl. 4-6 zwycięzcami zostali:

 • Kacper Janiak kl 5 c (I miejsce),
 • Bartłomiej Drozd – kl.4c (II miejsce),
 • Lena Mickiewicz – kl.6a III miejsce).

W kat 7-8 nagrody zdobyły uczennice z kl.8c:

 • Zuzanna Śliwińska (I miejsce),
 • Marita Wojcieszek (II miejsce),
 • Martyna Domańska ( III miejsce).

Uczniowie kl 7 -8 wykorzystując wiadomości z ekologii, umiejętności informatyczne oraz językowe wykonali prezentację w języku angielskim pt Lets saveour planet (Ocalmy naszą planetę). Najciekawszą prezentację wykonali: Ola Majewska – kl.6a i Szymon Pogrebniak -kl.7c, (I miejsce) oraz Gabriel Mróz – kl 6a (III miejsce). Pod takim samym tytułem uczniowie kl. 4- 6 wykonali plakat. Spośród najciekawszych prac wyróżnienie otrzymali:

 • Natalia Sapko-kl. 4c (I miejsce),
 • Zuzanna Borys kl. 4c (II miejsce),
 • Hanna Kozak kl. 5b (III miejsce).

Zadaniem starszych uczniów było wykonanie mema Jestem eko. Nagrodzono prace:

 • Gabriela Okonia – kl. 8a (I miejsce),
 • Jakuba Humieniuka kl. 7b (II miejsce),
 • Zuzanny Śliwińskiej kl. 8c (III miejsce).

Uatrakcyjnieniem obchodów dnia Ziemi było wykonanie gazetki w salach lekcyjnych o tematyce ekologicznej. Zjednoczyliśmy się w walce o naszą planetę strojem. 22 kwietnia społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym ubrała się na zielono. Włączyliśmy się również do akcji Sprzątamy dla Polski, której celem akcji było wysprzątanie terenów zielonych oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Finałem obchodów Dnia Ziemi było stworzenie przed budynkiem ogródka. Zostały posadzone krzewy i rośliny zielne. Za kilka lat stworzą miniaturę ekosystemu. Dziękujemy całej społeczności uczniowskiej za zakupione sadzonki krzewów.

Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy włączyli się w obchody Dnia Ziemi i dzięki temu dzieci i młodzież zrozumiały, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy oraz ile mamy lat.