To święto szczególnie lubiane przez uczniów. W tym dniu często nie ma zajęć, gdyż szkoły bardzo często organizują rożne akcje. Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku. Dzisiaj Dzień Ziemi (Earth Day) obchodzony jest obecnie aż w 192 krajach świata. Jego inicjatorem był John McConell, który swoją propozycję przedstawił w 1969 roku na jednej z konferencji UNESCO. Dzień Ziemi obchodzimy 21 marca. To szczególny moment w ciągu roku – dzień trwa tyle samo co noc na całej naszej planecie.

     W naszej szkole zorganizowaliśmy tydzień sprzątania najbliższej okolicy, zbiórkę pieniędzy na rośliny, które sądziliśmy przy szkole, cześć artystyczna  „By Ziemia przetrwała wiele wieków” i konkurs ekologiczny

„Bliżej natury”.

Laureaci konkursu ekologicznego Bliżej natury

  1. miejsce Patrycja Jozwiak III c
  2. miejsce Wiktoria Konik VII b
  3. miejsce Maja Pekala III b

 

We współczesnym święcie chodzi przede wszystkim o promowanie ekologicznych postaw. Obserwując modę na ekologiczny tryb życia, dochodzimy do wniosku, że zamiary inicjatorów zaczynają przynosić efekty.