Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych.

W tym roku uczniowie klas I – III celebrowali je w inny sposób niż dotychczas. W przeddzień otrzymali list od Ziemi. Nasza planeta zaprosiła dzieci by wyszły z domu do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku, żeby poświęciły czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa…

Pomocą w odkrywaniu uroków najbliższego środowiska były różnorodne zadania, np. poszukiwanie przyrody w nietypowych miejscach, znalezienie rośliny, której kształt przypomina literę, wykonanie przyrodniczego obrazu, ułożenie dowolnej kompozycji z materiału przyrodniczego, czy wreszcie ,,bingo przyrodnicze” – atrakcyjna zabawa dla całej rodziny.

Dzieci podjęły wyzwania, a ,,tropienie” przyrody zaowocowało wykonaniem wielu pięknych zdjęć.

Najaktywniejszymi tropicielami okazali się:

  • Wiktoria Bartniczuk – kl. II B
  • Marcel Chociej – kl. II C
  • Kinga Dudziak – kl. II C
  • Paweł Kalita – kl. II C
  • Kornel Majewski – kl. II C
  • Kacper Miszczuk – kl. II B
  • Wiktoria Misztal – kl. II B
  • Ewa Pel – kl. II B
  • Błażej Stepaniuk – kl. II B