„Kiedy Wiosna przyjdzie do nas roześmiana i zielona(…)”

21 marca do kolejna wyjątkowa data w szkolnym kalendarzu naszej szkoły… Uczniowie czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że  w tradycji szkoły pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób.

Tego dnia lekcje były skrócone, a zaraz po nich uczniowie klas IV-VI  i gimnazjum wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej na potyczki klasowe w piłce nożnej i ręcznej. W tych potyczkach nie było wygranych i przegranych! Chodziło tu o dobrą zabawę, integrację zespołów klasowych i umiejętność stosowania się do zasad fair play.

Dużo radości, śmiechu, „niespodziewanych zwrotów akcji” i zabawy przyniosła naszym uczniom gra, którą specjalnie na tę okazję ułożyli organizatorzy. Uczniowie mieli do wykonania szereg zadań w określonym czasie, nad którym nadzór sprawowali wychowawcy poszczególnych klas dbając jednocześnie o bezpieczeństwo.

Młodzież została poddana wielu próbom, z których wywiązała się doskonale! Wymagały one niezwykłej kreatywności, poczucia humoru, ale także wiedzy. Uczniowie musieli m.in.: znać historię naszej szkoły, popisać się wiedzą dotyczącą znajomości języka angielskiego i języka ojczystego, doskonale orientować się w topografii miasta Siedliszcze, jak również województwa. Ponadto na próbę została wystawiona spostrzegawczość naszych uczniów, gdyż znalezienie kwadratów w kwadratach i trójkątów w trójkątach to nie lada wyczyn!

Doskonałe humory towarzyszyły młodzieży podczas rysowania karykatur wychowawców. Wystawę można było podziwiać na głównym, korytarzu szkoły.

Nauczyciele także mogli się czegoś o sobie dowiedzieć, gdyż jedno z zadań polegało na wypisaniu najczęściej wypowiadanych  przez nich zdań!

Punktem kulminacyjnym było oczywiście ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzców gry. W szkole podstawowej pierwsze miejsce zdobyła klasa VIa, w gimnazjum  – IIIa. Obie drużyny zostały nagrodzone słodkościami. Po raz pierwszy w naszej szkole odbyło się głosowanie na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w szkole podstawowej i gimnazjum, co – ku  radości organizatorów – spotkało się z ogromną aprobatą uczniów. Głosowanie miało charakter dwuetapowy. Pierwszym etapem było wybranie dwóch najsympatyczniejszych  przedstawicieli klas. Następnie w drodze demokratycznego, ogólnoszkolnego głosowania wyłoniono zwycięzców!

Wygrali:

  • w szkole podstawowej – Amelia Sadowska z klasy Va i Karol Słomiński z klasy VIb
  • w gimnazjum – Julia Hołub z klasy Ia i Marcin Dudek z klasy IIIa.

Pierwszy Dzień Wiosny obchodziły również dzieci z klas I – III edukacji wczesnoszkolnej. Już dzień wcześniej przygotowały kolorowe gaiki.    21 marca wyruszyły w barwnym korowodzie na powitanie Wiosny ulicami Siedliszcza. Dzieci miały za zadanie znaleźć jak najwięcej oznak wiosny. Radosne i głośne okrzyki żegnające zimę wywoływały uśmiechy na twarzach mieszkańców! Po powrocie z wycieczki gaiki przyozdobiły teren przyszkolny.

Organizatorami Dnia Wiosny były panie Monika Wodzik, Agata Szajc i Magdalena Hołub oraz wychowawczynie klas najmłodszych.

 

Magdalena Hołub

Monika Wodzik