Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji odbyła się akcja promująca sprawne liczenie. Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzały trzy komisje egzaminacyjne składające się z uczniów działające stacjonarnie. Proponowały układanie domina, dobieranie par z użyciem kart Grabowskiego oraz zadania typu Prawda/Fałsz. Patrole egzaminacyjne na terenie szkoły poddawały chętnych uczniów i nauczycieli próbie – za bezbłędną odpowiedź otrzymywali odznakę „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. W grze Piłkarz matematyk punkty przydzielano za podanie poprawnego iloczynu i celny strzał na bramkę. Poza tym uczniowie wyłonieni
we wcześniejszych eliminacjach, rywalizowali w konkursie z wykorzystaniem aplikacji w smartfonach lub komputerach sprawdzając poprawność i biegłość liczenia.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Okazało się, że wielu uczniów dobrze zna tabliczkę mnożenia. Organizatorzy zapraszają do zabawy za rok.