Ptaki od wieków inspirują i fascynują ludzi – są symbolem wolności. Niestety, rośnie liczba zagrożeń, które powodują, że ich populacja się zmniejsza. Międzynarodowy Dzień Ptaków ma zwrócić uwagę na ten problem – zanim będzie za późno…
Międzynarodowy Dzień Ptaków – obchodzony 1 kwietnia, ustanowiony w 1906 podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa . Polska dołączyła do stron konwencji 30 lat później, w roku 1932 – informuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
Dnia 5 kwietnia 2018 roku w naszej bibliotece odbyła się impreza Flash mob w bibliotece– „Dzień Ptaków”. W tym dniu uczniowie poznawali ptaki, które zamieszkują nasze najbliższe tereny oraz te rzadko występujące w Polsce. Uczestnicy wysłuchali nagrań śpiewu ptaków, gdzie lektor wyjaśniał jaki to gatunek i jak „śpiewa”. Uczniowie wyszukiwali w różnych źródłach wiadomości o ptakach chronionych w Polsce i w Europie. Wykonali również rysunki wybranych gatunków ptaków. Z wyszukanych w Internecie wiadomości wykonano gazetkę o różnych przedstawicielach tego skrzydlatego gatunku zwierząt.