Przedszkolaki ubrane w pidżamy

Dnia 26.10.2022 r. w Przedszkolu Samorządowym w Siedliszczu odbyła się bardzo nietypowa akcja charytatywna pod hasłem „Dzień Piżamy- obudź w sobie Anioła”. Pomysłodawcą działania jest Fundacja „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców dzieci, które chorują/chorowały na nowotwór.

Tego dnia wszyscy w placówce ubrani byli w piżamy, szlafroki i puchate kapcie. Piżama to standardowe ubranie chorych dzieci przebywających w szpitalach. W całej akcji najistotniejszym celem było rozwijanie wrażliwości i empatii wśród przedszkolaków oraz pomoc chorym dzieciom poprzez zbieranie datków na najpotrzebniejsze dla nich rzeczy.

Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach. Zorganizowano także „piżamowy pokaz mody” oraz zbiórkę pieniężną. Dzieci dowiedziały się, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz że warto pomagać innym.