Dzień Papieża Jana Pawła II to święto obchodzone co roku 16 października. Zostało ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie Papieżowi-Polakowi.

Jan Paweł II jest świętym Kościoła katolickiego od 2014 r. Był poetą, poliglotą, aktorem, filozofem, pedagogiem, mistykiem. Na kartach historii zapisał się jako jeden z najbardziej wpływowych przywódców XX wieku oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie. Był niedoścignionym wzorem w wielu dziedzinach i przestrzeniach życia.Pamiętamy go jako: przyjaciela człowieka, niestrudzonego pielgrzyma, świadka Ewangelii, duszpasterza młodzieży, dawcę wolności, mistrza słowa, apostoła miłosierdzia, człowieka modlitwy, miłośnika sztuki  oraz świętego.
Nasza szkolna biblioteka także włączyła się w obchody tego ważnego dla nas święta. Od 16 do 19 października 2018 roku  czytaliśmy fragmenty książek o Janie Pawle II np.: „Święty Jan Paweł II 15 portretów pięknego życia” Katarzyny Flader, „Jan Paweł II poza protokołem” Marka Latasiewicza. Oglądaliśmy również film „Jan Paweł II. Szukałem Was…” reż. Jarosław Szmidt. Powstała również gazetka – Jan Paweł II. Chętni uczniowie wykonali mapy myśli,  temat – Kim był Jan Paweł II ?.