W kalendarzu świąt nietypowych 12 marca oznaczony jest jako Dzień Matematyki. Został on stworzony po to, aby poprzez udział w różnych grach i zabawach pokazać uczniom inną stronę tej nauki, pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W tym roku, w związku ze zmianą organizacji nauczania z powodu zagrożenia epidemicznego, odbył się on w drugiej połowie maja w formie zdalnej.

Uczniowie z klas I -III rozwiązywali różnego rodzaju zagadki matematyczne. Odbył się także konkurs plastyczny pt. „Matematyka jest wszędzie”. Dzieci szukały jej w wierszach Juliana Tuwima. Każda klasa otrzymała inny utwór i zadania z nim związane np. wyszukanie i policzenie ile razy w wierszu „O panu Tralalińskim” występuje cząstka „trala”, jakie liczby wystąpiły w wierszu „Raz – dwa – trzy!”, ile rzeczowników jest w wierszu „Warszawa”, ile było kaczek w wierszu „Trudny rachunek”. Do wybranego wiersza dzieci miały wykonać plakat z umieszczoną na nim szukaną liczbą. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zabawie z matematyką. Powstały kolorowe, bardzo różnorodne i pomysłowe prace.  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kategorii klas pierwszych oraz drugich i trzecich (łącznie), przyznała także wyróżnienia. WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY.