Dzieci trzymające w rękach swoje prace plastyczne.

Data tego święta nie jest przypadkowa – 25 października to Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Miesiąc październik jest także miesiącem dobroci dla nich.

   Kundelki – mieszanina euforii, wierności i  inteligencji, krzyżówka najlepszych psich cech w jednym ciele. Niestety to właśnie one najczęściej lądują w schroniskach i stają się ofiarami ludzkiej bezduszności.

     Z okazji tego święta nasza biblioteka zorganizowała zajęcia dla dzieci z klas I- III i zerówek. Dzieci z radością opowiadały o swoich psach. Mówiły jak spędzają czas ze swoimi pupilami. Uczestnicy spotkania poznali różne rasy psów oraz przypomnieli sobie jakie obowiązki związane są z posiadania tego wiernego przyjaciela. Wysłuchali także opowiadania o przygodach  Figo i Leosia oraz wierszy o psach. Bibliotekarka zachęciła również do przeczytania serii książek Barbary Gawryluk o psach pracujących np.: Morus – ratownik wodny, Czart – pies lawinowy, Badyl – pies policyjny, Luna – pies terapeuta. Następnie dzieci odgadywały zagadki i pokazywały jak można bawić się ze swoim podopiecznymi. Na zakończenie wykonały rysunek swojego czworonożnego przyjaciela.

  Był to mile spędzony czas przepełniony zabawą, radością i pozytywną energią. Tego typu zajęcia poszerzają wiedzę o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.