20 maja 2020 roku obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Kultury Europejskiej. Jego  celem  było poznanie kultury krajów europejskich, rozwijanie umiejętności językowych i artystycznych uczniów.

 W związku z zagrożeniem epidemicznym odbył się on w formie zdalnej. Uczniowie młodszych klas mieli za zadanie  wykonać  plakaty , flagi  oraz inne prace przedstawiające symbole charakterystyczne dla danego  kraju europejskiego: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec Szwajcarii, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Portugalii oraz Francji. Uczniowie starszych klas  wykonali  prezentacje  zawierające informacje na temat słynnych postaci, miejsc, zabytków oraz ciekawych faktów dotyczących danego państwa. Część uczniów przygotowała danie typowe dla danego kraju. Uczniowie wszystkich klas bardzo licznie zaangażowali się w udział ,co nas bardzo cieszy i  za co chcielibyśmy serdecznie podziękować.

Link do albumu z prezentacjami multimedialnymi: https://drive.google.com/drive/folders/1fhuFVqH9-KKPUfKtNqgT3zbSemimOeAD?usp=sharing