8 marca, jak co roku, odbył się w naszej szkole koncert połączony z krótką częścią artystyczną z okazji Dnia Kobiet. Za oprawę muzyczną była odpowiedzialna pani Jolanta Jędruszak, a za przedstawienie- opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

    Profesorowie z Instytutu Kobietologii Stosowanej (Kamil Rudnik, Jakub Młynarczyk, Karol Słomiński) w żartobliwy sposób przedstawili funkcjonowanie mózgu kobiety oraz próbowali udowodnić, że piękniejsza część globu, mimo wad, jest niezbędna do funkcjonowania w społeczeństwie. Scenki rodzajowe przeplatane były piosenkami w wykonaniu:

–  Kacpra Przebiorowskiego oraz towarzyszącemu mu w tańcu Roksany Słaby, Nikoli Pękala, Karoliny Miszczuk, Nikoli Gruszka „Ja do lasu nie pojadę”

– „Kamień z napisem love”, „Pomimo burz” Mateusza Łagowskiego

– Bartosza Szemro, Nikodema Kicińskiego, Szymona Pavlika, Bartosza Zuzaniuka, Kamila Marczuka „Przez Twe oczy zielone”

– Bartosza Szemro  „Wszystko to co mam”

– Weroniki Jędruszak „Jezioro Marzeń”

– Maksymiliana Klina, który grając na gitarze wykonał utwór  „Wish you were  here” z repertuaru Pink Floyd

Z kolei Marcin Dudek i jego koleżanka Julia Łukaszuk w bardzo humorystyczny sposób odegrali krótką, zwyczajną, codzienną rozmowę między kobietą i mężczyzną, ukazując jak na pozór prosty dialog może być odbierany przez dwa, jakże różne przecież, światy: męski                i kobiecy.

Nasi artyści mogli wykazać się talentem aktorskim, muzycznym, wokalnym i  tanecznym.

W naszej szkole obchodzimy Gminny Dzień Kobiet. Burmistrz miasta Siedliszcze wraz z przedstawicielami rady miasta oraz wicestarostą chełmskim obdarowali kwiatami i pięknymi życzeniami wszystkie panie, które przyszły, aby wspólnie świętować ten wspaniały dzień… Część artystyczna była swego rodzaju – cieszącym oko i ucho gości – dopełnieniem tego uroczystego dnia.

Magdalena Hołub

Agata Szajc

Anna Kania

Jolanta Jędruszak