1 czerwca 2017 roku przy amfiteatrze Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza odbył się Festiwal Talentów Muzycznych. Festiwal został zapoczątkowany w 2011 roku i na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszego środowiska. Ogółem w Festiwalu Talentów Muzycznych wystąpiło ponad 140 wykonawców. Na początku koncertu muzycznego pani dyrektor – Bernarda Prażnowska, pan burmistrz – Hieronim Zonik, Przewodniczący Rady Miasta pan Wiesław Prażnowski złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka. Prezentacjom muzycznym tradycyjnie towarzyszyła ekspozycja prac plastycznych dzieci i młodzieży z Siedliszcza pt. „Pop – art W pracach młodzieży”

Podczas VII edycji Festiwalu Talentów Muzycznych zaprezentowali się następujący artyści:

– Ogólnopolska Szkoła Tańca dziłająca przy ZS w Siedliszczu (opiekun – pani Agata Solak)

– Grupa przedszkolna Biedronki (opiekun – pani Teresa Świeczak)

– Bartosz Szemro oraz uczennice z klasy IVb ( opiekun Jolanta Jędruszak)

– Uczniowie z oddziałów przedszkolnych Oc i Ob ( opiekunowie: panie Beata Gałka oraz Mariola Braniewska)

– Uczniowie z klasy IIIb (opiekun – pani Bożena Stebnicka)

– Gminny dziecięcy Zespół ludowy Kłosy ( opiekun- pani Jolanta Jędruszak)

– Natalia Oleszczuk, uczennica LO im. R. Traugutta w Siedliszczu

– Uczennice z III c ( opiekun – pani Grażyna Wojtkiewicz)

– Maksymilian Klin, wykonawca piosenki anglojęzycznej

– Wokalny zespół chłopięcy (opiekun – Jolanta Jędruszak)

– Duet wokalny z klasy IIId ( opiekun – pani Danuta Lackowska)

– Weronika Jędruszak, laureatka konkursów wokalnych

– Zespół instrumentalno-wokalny ,,Maestro” ( opiekun – pani Jolanta Jędruszak)

– Julia Posturzyńska, uczennica LO im. R. Traugutta w Siedliszczu

– Patrycja Tomaszewska, laureatka konkursów wokalnych

– Martyna Poleszak, laureatka konkursów wokalnych

– Zespół gitarowy ,,Wesołe gitarki” oraz grupa wokalna

– Zespół wokalny Omni Modo ( opiekun – pani Jolanta Jędruszak)

Festiwal zakończyła piosenka finałowa wykonana przez wszystkich uczestników i organizatorów „ To spotkanie w nas zostanie…”.

W imprezę zaangażowało się wielu nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zadbali o właściwą atmosferę i organizację tego wydarzenia. Pani Monika Hołub brawurowo poprowadziła koncert muzyczny. Panie Malgorzata Posturzyńska i Agata Szajc wcieliły się w rolę sympatycznych bajkowych kotów, które rozdawały słodycze i zabawiały publiczność. Pani Urszula Dziedzic i Bożena Stebnicka dbały o dobre samopoczucie artystów przed i po występie. O oprawę plastyczną zadbała pani Renata Boguszewska, tradycyjnie z pomocą naszych panów konserwatorów. Nad właściwym nagłośnieniem czuwał pan Michał Okoń.  W przygotowanie uroczystości zaangażowali się również: Magdalena Okoń, Ewelina Śmigielska i Ireneusz Boguszewski.

Nad całością organizacyjną imprezy czuwała pani Jolanta Jędruszak.

Serdecznie dziękujemy za współpracę GOK-wi, który ufundował słodkie upominki.  Do zobaczenia za rok.

Zapisz