30 maja  2018  roku przy amfiteatrze Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza odbył się Festiwal Talentów Muzycznych. Ogółem w Festiwalu Talentów Muzycznych wystąpiło ponad 160 wykonawców. Na początku koncertu muzycznego pani dyrektor – Aneta Dudek, pan burmistrz – Hieronim Zonik, Przewodniczący Rady Miasta pan Wiesław Prażnowski złożyli najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Z racji obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości na Festiwal Talentów Muzycznych został zaproszony Zespół Pieśni i Tańca Podlasie. Prezentując godzinny występ, artyści zauroczyli nas pięknymi strojami, choreografią oraz repertuarem wokalnym. Zespół Podlasie intryguje swoim nowym programem artystycznym, będącym połączeniem folkloru i jazzu.

Podczas Festiwalu Talentów Muzycznych wystąpili uzdolnieni uczniowie, prezentując różne formy artystyczne.

 1. Weronika Jędruszak – laureatka konkursów wokalnych
 2. Szkolny zespół gitarowy oraz grupa wokalna – Patrycja, Martyna, Eliza  Weronika – opiekun  pani Jolanta Jędruszak
 3. Martyna Poleszak –  laureatka konkursów wokalnych
 4. Gminny dziecięcy Zespół  Ludowy Kłosy  opiekun- pani Jolanta Jędruszak
 5. Uczniowie z oddziałów przedszkolnych Oa i Ob   panie Beata Gałka oraz Anna Toporowska
 6. Klasa Oc ,,Motylki”    Anna  Szelest
 7. klasa Vb – opiekun  pani Jolanta Jędruszak
 8. Uczniowie z klasy I b prezentacja na fletach op. pani Bożena Stebnicka
 9. laureatka szkolnego konkursu piosenki angielskiej Izabela Kruczyńska op. Ewelina Osoba
 10. Julka Czmuda i Paweł Dziedzicki oraz Szymon Pogrebniak i Nikola Skrzypczak ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Rytm w Chełmie.
 11. Zespół wokalny Omni Modo  opiekun – pani  Jolanta Jędruszak
 12. laureatka szkolnego konkursu piosenki  angielskiej  – Karolina Miszczuk  Patrycja Ważny
 13. Maksymilian Klin, wykonawca piosenki angielskiej
 14. Uczniowie z Centrum Tańca Wasilewska-Felska  opiekun  Agata Solak
 15. Patrycja Tomaszewska, laureatka konkursów wokalnych
 16. Grupa taneczna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim
 17. Uczniowie z  LO im. R. Traugutta w Siedliszczu op. Agnieszka Grzesiuk
 18. laureatka szkolnego konkursu piosenki  rosyjskiej  – Eliza Korneluk  Ewelina Śmigielska.

Niespodzianką artystyczną Festiwalu był występ solowy pań nauczycielek- Eweliny Osoby oraz Małgorzaty Stepczuk. W imprezę zaangażowało się wielu nauczycieli i pracowników szkoły, którzy zadbali o właściwą atmosferę i organizację tego wydarzenia. Były to panie: Renata Krysa, która poprowadziła koncert muzyczny, pani Urszula Dziedzic i Bożena Stebnicka, które  dbały o dobre samopoczucie artystów przed i po występie. O oprawę plastyczną zadbała pani Renata Boguszewska oraz Małgorzata Posturzyńska. Nad właściwym nagłośnieniem czuwał pan Michał Okoń.  W przygotowanie uroczystości zaangażowali się również:  Ireneusz Boguszewski, Magdalena Hołub

Nad całością organizacyjną imprezy czuwała pani Jolanta Jędruszak.