Dzień Babci i Dziadka to piękne i wzruszające święto. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dla każdego z nas słowa „babcia” i „dziadek” znaczą coś innego, każdy z nas ma też z nimi związane inne wspomnienia. Dla jednych dziadkowie kojarzą się z wakacjami na wsi i najpyszniejszym ciastem na świecie, dla innych są wspomnieniem dalekich podróży i ciekawych przygód lub też niezapomnianych zabaw w domowym zaciszu.

   Nasza biblioteka z radością włączyła się w obchody tych radosnych dni. Bibliotekarka w dniach 21 i 22 stycznia przygotowała zajęcia dla dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Uczestnicy mieli za zadanie napisać życzenia dla swoich ukochanych Babć i Dziadków, zrobić laurkę, narysować portrety swoich bliskich. Prowadząca czytała również fragmenty książki Miry Lobe „Babcia na jabłoni,”w której Andi pragnie mieć babcię tak bardzo, że ją sobie wymyśla. Z wymyśloną babcią chłopiec prowadzi autobus, pływa żaglowcami, łapie dzikie konie, chodzi do wesołego miasteczka, planuje wyprawę do Indii. Wymyślona babcia ma szalone pomysły, ale jest też bardzo mądra i dowcipna.  

    Odbyła się także rozmowa, dlaczego babcia i dziadek są tacy ważni w życiu człowieka. Dzieci odpowiedziały na to pytanie korzystając ze swojego doświadczenia. Stwierdziły, że dziadkowie mają więcej czasu i cierpliwości niż zapracowani rodzice. Chętnie spędzają z nimi czas, czytają książki, wspólnie gotują i mają najlepsze pomysły na zabawę. To oni wprowadzają wnuczęta w świat tradycji, tłumaczą prawdy o świecie, pomagają przystosować się do otaczającej rzeczywistości.

Życzymy Babciom i Dziadkom dużo zdrowia !!!