Dnia 25 listopada 2022 r. przedszkolaki udali się do Chełmskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt: „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz” w wykonaniu prawdziwych aktorów teatru. Dzieci z zaciekawieniem śledzili losy Dorotki i jej trzech przyjaciół Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. To przepiękna opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Główni bohaterowie pokazują również jak bezcennym skarbem jest otaczająca przyroda i jak należy o nią dbać. Zła Czarownica była wcieleniem wszystkich tych, którzy zaśmiecają i hałasują w naszych pięknych lasach. Można było śpiewać piosenki i interpretować ruchem słuchane utwory. Dzieci żywo reagowały i przeżywały to, co dzieje się na scenie. Zachwyciły je także kolorowe kostiumy, bajkowa scenografia, piękne piosenki i zaskakujące efekty świetlne. Zapewne to wszystko na długo zostanie im w pamięci