Okres tych dwóch tygodni kwarantanny jest dobrym czasem aby przeczytać zaległe lub bieżące lektury szkolne.

 Na podanych poniżej stronach możecie znaleźć lektury ze wszystkich poziomów nauczania. Są to dzieła, które trafiły już do domeny publicznej lub zostały udostępnione na wolnej licencji. Dziś by móc sięgać po lektury wystarczy czytnik e-booków, tablet, telefon lub komputer. Aby wrzucić  do pamięci urządzenia kolejne  woluminy wystarczy dostęp do Internetu. 

Przykładowe serwisy e-lektur:

https://wolnelektury.pl/
http://www.lektury.waw.pl/
https://www.legalnakultura.pl/pl/czytelnia-kulturalna/wspolne-sprawy/news/1719,e-biblioteka-bezplatnych-lektur-szkolnych
https://lektury.gov.pl/

    Rozwój Internetu i postępująca cyfryzacja oznaczać powinny łatwiejszy dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury. Serwis ten, to narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.

   Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych.

    Wszystkie lektury znajdujące się w serwisie można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Lektury można wybierać poprzez wyszukiwarkę tytułów lub autorów. Lektury są podzielone na następujące grupy:
– klasa 1-3 szkoła podstawowa
– klasa 4-6 szkoła podstawowa
– klasa 7-8 szkoła podstawowa
– liceum poziom podstawowy
– liceum poziom rozszerzony

zachęcamy do korzystania z niego wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej nie tylko teraz ale przez cały rok.

https://wiadomosci.ox.pl/lektury-szkolne-online,62835