Kolejna pozycja z cyklu „Damy, dziewuchy, dziewczyny” autorstwa Anny Dziewit Meller przeznaczona dla nastolatek. Numer specjalny, extra wydanie!

  „Damy, dziewuchy, dziewczyny” to pozycja absolutnie wyjątkowa, łączy bowiem humor wraz z cenną i przydatną wiedzą na temat kobiet, które w szczególny sposób zapisały się na kartach historii świata. Całość przedstawiona została w formie magazynu skierowanego do płci żeńskiej.

   W środku znajdziemy między innymi: korespondencję Nellie Bly, dziennikarki urodzonej w 1864 roku w Cochran’s Mills, która w 72 dni okrążyła cały świat, aby na podstawie swojej podróży napisać reportaż, wywiad z Marią Antoniną Czaplicką, etnografką i autorką książki „My Siberian Year”, a także cenne wskazówki ze strony Junko Tabei, japońskiej podróżniczki i pierwszej kobiety, która zdobyła Mount Everest.

   Dzięki lekturze poznamy również historię Sacagawei, indiańskiej tłumaczki i przewodniczki, dzięki której słynna ekspedycja Lewisa i Clarka zakończyła się sukcesem, a także fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej, radzieckiej kosmonautce, która jako pierwsza kobieta na świecie odbyła podróż w kosmos.

  Anna Dziewit-Meller urodziła się w 1981 roku, oprócz pisania książek interesuje się także muzyką. W roku 2001 założyła kobiecy zespół „Andy”. Jest autorką książek, takich jak: „Góra Tajget”, „Gaumardżos opowieści z gruzji”, „DISKO” oraz „Damy, dziewuchy, dziewczyny”.

Źródło: https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/damy-dziewuchy-dziewczyny-anna-dziewit-meller