
Wiedźmin. Szpony i kły
Szpony i kły – zbiór opowiadań o fabule toczącej się w świecie wiedźmińskim stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, wyłonionych na drodze konkursu zorganizowanego przez miesięcznik Nowa Fantastyka w 2016 roku. Redaktorem zbioru jest Marcin Zwierzchowski[1]. W 2013 roku ukazał się podobny zbiór opowiadań rosyjskich i ukraińskich autorów zatytułowany Opowieści ze świata Wiedźmina
Przedmowę zatytułowaną Dziedzictwo Białego Wilka napisał Marcin Zwierzchowski, nota na ostatniej stronie okładki jest autorstwa twórcy uniwersum, Andrzeja Sapkowskiego. Zbiór składa się z następujących opowiadań:
- Piotr Jedliński – Kres cudów
- Beatrycze Nowicka – Krew na śniegu. Apokryf Koral
- Sobiesław Kolanowski – Ironia losu
- Nadia Gasik – Co dwie głowy…
- Katarzyna Gielicz – Skala powinności
- Barbara Szeląg – Bez wzajemności
- Przemysław Gul – Lekcja samotności
- Tomasz Zliczewski – Nie będzie śladu
- Andrzej W. Sawicki – Dziewczyna, która nigdy nie płakała
- Michał Smyk – Ballada o Kwiatuszku
- Jacek Wróbel – Szpony i kły

Którędy do Yellowstone?, Dzika podróż po parkach narodowych
Wielka podróż przez różnorodne parki narodowe w wielkim albumie komiksowym pełnym wiedzy o świecie dzikiej przyrody.
On jest nieśmiały, ona – przebojowa. On – ogromny i ciężki, ona – mała i zwinna. Poznajcie żubra Kubę i wiewiórkę Ulę – parę przyjaciół z Puszczy Białowieskiej. Właśnie dostali tajemniczy list z Ameryki i wybierają się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody.
Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy.
Co żubr ma wspólnego z bizonem?
Jak podróżuje lodowiec?
Dlaczego wilki są potrzebne?
Jak zwierzęta radzą sobie z upałem afrykańskiej pustyni, a jak – z mrozami Arktyki?
Skąd się wzięły nieloty na Nowej Zelandii?
Na czym polega noc polarna?
Dlaczego panda musi ciągle jeść?
Aleksandra i Daniel Mizielińscy są mistrzami przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób. Tym razem ogrom informacji o dzikiej przyrodzie różnych kontynentów zawarli w dowcipnym i wciągającym komiksie, który płynnie przenika się z efektownymi planszami edukacyjnymi.