https://www.gandalf.com.pl/b/andrzej-sapkowski-przedstawia/

Wiedźmin. Szpony i kły

Szpony i kły – zbiór opowiadań o fabule toczącej się w świecie wiedźmińskim stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego, wyłonionych na drodze konkursu zorganizowanego przez miesięcznik Nowa Fantastyka w 2016 roku. Redaktorem zbioru jest Marcin Zwierzchowski[1]. W 2013 roku ukazał się podobny zbiór opowiadań rosyjskich i ukraińskich autorów zatytułowany Opowieści ze świata Wiedźmina

  Przedmowę zatytułowaną Dziedzictwo Białego Wilka napisał Marcin Zwierzchowski, nota na ostatniej stronie okładki jest autorstwa twórcy uniwersum, Andrzeja Sapkowskiego. Zbiór składa się z następujących opowiadań:

 • Piotr Jedliński – Kres cudów
 • Beatrycze Nowicka – Krew na śniegu. Apokryf Koral
 • Sobiesław Kolanowski – Ironia losu
 • Nadia Gasik – Co dwie głowy…
 • Katarzyna Gielicz – Skala powinności
 • Barbara Szeląg – Bez wzajemności
 • Przemysław Gul – Lekcja samotności
 • Tomasz Zliczewski – Nie będzie śladu
 • Andrzej W. Sawicki – Dziewczyna, która nigdy nie płakała
 • Michał Smyk – Ballada o Kwiatuszku
 • Jacek Wróbel – Szpony i kły
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wied%C5%BAmin._Szpony_i_k%C5%82y
https://www.gandalf.com.pl/b/ktoredy-do-yellowstone/

Którędy do Yellowstone?, Dzika podróż po parkach narodowych

   Wielka podróż przez różnorodne parki narodowe w wielkim albumie komiksowym pełnym wiedzy o świecie dzikiej przyrody.

    On jest nieśmiały, ona – przebojowa. On – ogromny i ciężki, ona – mała i zwinna. Poznajcie żubra Kubę i wiewiórkę Ulę – parę przyjaciół z Puszczy Białowieskiej. Właśnie dostali tajemniczy list z Ameryki i wybierają się w wielką podróż tropami dzikiej przyrody.

   Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy. W każdym z tych miejsc spotkają miejscowe zwierzęta, poznają ich zwyczaje i środowisko, przeżyją wiele przygód i dowiedzą się mnóstwa ciekawych rzeczy.

Co żubr ma wspólnego z bizonem?

Jak podróżuje lodowiec?

Dlaczego wilki są potrzebne?

Jak zwierzęta radzą sobie z upałem afrykańskiej pustyni, a jak – z mrozami Arktyki?

Skąd się wzięły nieloty na Nowej Zelandii?

Na czym polega noc polarna?

Dlaczego panda musi ciągle jeść?

   Aleksandra i Daniel Mizielińscy są mistrzami przekazywania wiedzy w przystępny i atrakcyjny sposób. Tym razem ogrom informacji o dzikiej przyrodzie różnych kontynentów zawarli w dowcipnym i wciągającym komiksie, który płynnie przenika się z efektownymi planszami edukacyjnymi.

https://www.gandalf.com.pl/b/ktoredy-do-yellowstone/